خرید اینترنتی پستی سریال خارجی و ایرانی

اس ام اس سال نو

تاریخ:دوشنبه 23 اسفند 1389-08:13 ب.ظ

عید واقعی از آن کسی است

که آخر سالش را جشن بگیرد نه اول سال را

نوروز بر شما مبارک . . .

 

نه زمستانی باش که بلرزانی و نه تابستانی باش که بسوزانی

بهاری باش که برویانی … بهار ۹۰ مبارک . . .

 

چهار دعای برتر لحظه تحویل سال

اول دعا برای ظهور آن بی مثال

دوم تمام ملت بی ضرر و بی ملال

سوم رسیدن ما به قله های کمال

چهارم تمام جیب ها پر از پول ، اما حلال . . .

 

گلها همه با اذن تو برخواسته اند

از بهر ظهور تو خود آراسته اند

مردم همه در لحظه تحویل ،

بی شک اول فرج تو را از خدا خواسته اند . . .

 

بزرگترین رنجها از آن کسانی است که رنج نمیکشند .

سالی مملو از رنج و زحمت برات آرزو دارم !!!

 

عید حقیقی را کسانی درک میکنند

که با یک چشم بر گذشته بگریند و با چشم دیگر

به آینده لبخند بزنند . . .

 

تور ویژه نوروز 90


سواحل زیبای بهشت


با پرواز مستقیم بوئینگ 747


ایران ایر

*آخرت گشت*نوع مطلب : اس ام اس 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جاده زیبای چالوس دراصفهان

تاریخ:یکشنبه 22 اسفند 1389-10:25 ب.ظ

qja6du45g4p20vizm8dp.jpg

از این‌که اصفهان به لحاظ جاذبه‌های توریستی قوی، غنی‌ترین استان این مرز و بوم است شکی نیست دارا بودن مواهب طبیعی و تاریخی و موقعیت خاص جغرافیایی هریک جایگاه خود را  داشته و می‌تواند سر فصل بحث‌های مبسوطی را  به خود اختصاص دهد، چه این که اهمیت غنی‌سازی و تقویت منابعی از این دست، خود بحث مستقلی را می‌طلبد که از این رهگذر چه منابعی را می توان  کسب کرد و امروز کشورهای دارای تفکر و مدیریت صحیح با رویکرد به این واقعیت به جای  تکیه بر منابع زیرزمینی همچون نفت و غارت این سرمایه‌های ملی، بیشترین درآمد را از این مسیر حاصل و در حقیقت چیزی را جایگزین آنها کرده اند که همانند علم، نه تنها با استفاده از آن دچار استهلاک نمی‌گردد بلکه هرچه بیشتر مورد استفاده و مصرف قرار گیرد بر برکات آن افزوده می‌شود و رسیدگی به این منابع و سرمایه‌ها چه در کسب اعتبار و وجهه معنوی و چه در جلب و جذب جهانگردان خارجی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده و در کسب ارز و درآمد ملی موثر می‌باشد و چه در تامین اشتغال و فراهم نمودن زمینه‌های لازم برای ایجاد تفریح‌گاه‌های سالم و مفید خانوادگی و پر کردن وقت جوانان به شیوه ای مطلوب و منطقی تاثیر در خور توجهی خواهد داشت .

یکی از سوژه‌های بالقوه‌ای که در پیوندگاه دو  استان اصفهان و چهار محال و بختیاری و در یکی از مسیرهای اصفهان-چادگان باید مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران قرار گیرد بستری است که رودخانه زاینده رود از سرچشمه خود (سد زاینده رود) در میان کوه‌ها و دره‌های پر پیچ و خم طی نموده تا به شهر اصفهان منتهی گردد. همان‌طور که حیات این رودخانه در ایجاد زیبایی ، طراوت و سرسبزی شهر اصفهان را هیچ کس منکر نیست و مناظر دل انگیز و بی نظیر حواشی رودخانه و ایجاد فضاهای سبز باغ گل ها و پرندگان مخصوصاً در دهه‌های اخیر چهره این شهر را تغییر داده است. هرکس نیز در مسیر طولانی این زنده رود قدم گذاشته، زیبایی‌های بکر و بدیع آن شده مقر و معترف خواهد شد که این نعمت‌های زیبای الهی که در روز رستاخیز اصفهانیان در عدم بهره وری صحیح از آن مورد مؤاخذه قرار خواهند گرفت، زاینده رود است.  نگارنده که به لحاظ روحیه و علاقه ‌مندی خاص خود بسیاری از زیبایی‌های وطن و گاه خارج از آن را تماشا کرده ام هنگام عبور از این مسیر ناهموار دچار بهت و اعجاب شده و اصطلاح «آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم» برایم تداعی گردید و تاکنون دوستان زیادی را ترغیب و تشویق به استفاده از مسیر سرسبز و حد فاصل سد تا پل زمان‌خان کرده تا شاهد این همه زیبایی باشند و همگان رضایتمندی خود را از این همه لطف و صفای طبیعت اظهار کرده اند.

دوست خوش ذوق و اهل بزمی می‌گفت: گاه برای تفریح به تهران رفته و در مسیر چالوس قسمت‌هایی از جاده را چند بار طی کرده از جنگل ها و لطافت طبیعی هوا لذت می‌برم، در حالی که در نزدیکی‌مان مناظری به مراتب زیباتر و دل انگیزتر از آن خودنمایی می کند .

تنها اشکال موجود در این مسیر نابرخورداری آن از جاده‌ای مناسب و هموار است به طوری که از ویژگی‌های یک جاده معمولی نیز برخوردار نیست و از وجود دست اندازها، پیچ‌های خطرناک، سه راهی‌های بدون تابلو و علامت راهنما ، کمتر کسی است که راه را گم نکند و به کوره راهی منتهی به ناکجا آباد نیفتد .

به هر روی چنانچه مسئولین کشوری یا دو استان همجوار (اصفهان و چهار محال و بختیاری) و یا هر یک از استان‌ها با اختصاص بودجه‌ای این سرمایه عظیم و نهفته کشور را دریافته و بارور سازند، بی‌شک سهم عمده‌ای را در شناساندن استعدادهای طبیعی مملکت خواهند داشت. البته ناگفته نماند که این امر یک تالی فاسد نیز خواهد داشت و آن این‌که اکنون به خاطر بکر و ناشناخته بودن از یک سو و به دلیل بی بهره بودن از جاده خوب و مناسب از طرف دیگر از عدم تراکم اشخاص و وسایط نقلیه برخوردار است و در صورت برطرف شدن موانع راه ، مطمئناً با ازدحام و ترافیک بالایی روبرو و مشکلات جدیدی را باعث خواهد شد که می‌ توان با ژرف اندیشی، جامع‌نگری و ایجاد پارکینگ‌ها و استراحت‌گاه‌های مناسب و به کارگیری سایر تدابیر فنی و تخصصی از جنبه‌های منفی آن اجتناب ورزیده و طرحی به قول علما جامع و مانع، انتخاب و اجرا نموده که جامعه از مواهب آن برخوردار و از مضار آن در امان بوده باشد. خوشبختانه تفریح و لذت بردن از طبیعت بکر و زیبای این منطقه مستلزم طی مسافت و صرف وقت و پول و انرژی مادی زیادی نیست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نماد سین ها

تاریخ:یکشنبه 22 اسفند 1389-09:28 ب.ظ

bd5zfvytxxqqs98wd42.jpg

نوروز و سفره هفت سین

سفره هفت سین سفره ای است که در آن هفت نوع خوراک که اول اسم آنها با «س» شروع می شود، در آن چیده شود، علاوه بر آنها چیزه های دیگری نیز وجود دارد که بر سفره به نیت های گوناگون گذاشته می شود که از نعمت های خداوند به شمار می آیند.

سفره هفت سین چیست؟

چیدن سفره هفت سین از دیرباز از مراسم جداناشدنی نوروز به حساب می آمده است. معمولاً یک ساعت قبل از تحویل سال، سفره هفت ترتیب داده می شود.

سفره هفت سین سفره ای است که در آن هفت نوع خوراک که اول اسم آنها با "س" شروع می شود، در آن چیده شود، علاوه بر آنها چیزه های دیگری نیز وجود دارد که بر سفره به نیت های گوناگون گذاشته می شود که از نعمت های خداوند به شمار می آیند:

سفره هفت سین حاوی سمارق، سیر، سنجد، سیب، سمنك، سبزی، سرکه و برای تبرک یک سکه صاحب الزمان می باشد و نیز چیز های دیگری در آن سفره شامل آینه، شمعدان، شمع، قرآن کریم، ماهی سرخ، سبزه، تخم مرغ رنگ کرده، کاسه آب، نقل و نبات و شیرینی است.

البته با ید گفت كه این «هفت نوع سین» هركدام دارائ معانی خاص میباشد كه ما هر كدام آنرا بطور جداگانه برای شما به معرفی می گیریم.

  سیب، نماد زیبایی و تندرستی
  سمنک، نماد فراوانی و برکت
  سیر، نماد پزشکی، صحت و سلامتی
  سنجد، نماد عشق
  سکه، نماد دارایی
  سرکه، نماد شکیبایی و عمر دراز
  سمارق، نماد رنگ طلوع خرشید، نماد سال نو، روز نو و زندگی نو

تحویل سال نو

در هنگام تحویل سال تمام اعضای خانواده لباس های نو خود را می پوشند و دورادور سفر می نشیند، هر کسی مرامی دارد که در سفره هفت سین نماد همه برکت ها دیده می شود، پدر بزرگ و مادربزرگ در بالای سفره و پس از آنها پدر و مادر و فرزندان در کنار سفره می نشینند.

عقیده بر این است که در هنگام تحویل سال همگی باید به آینه نگاه کنند و پس از آن بزرگترین فرد خانواده قرآن را برداشته و اندکی از آن را می خواند.

از دیگر عقاید در بین مردم این است که آینه ای را به صورت خوابیده در سفره قرار داده و تخم مرغی را روی آن قرار می دهند و می گویند که به هنگام تحویل سال این تخم مرغ تکان می خورد. این عقیده از آنجا سرچشمه می گیرد که می گفتند کره زمین بر روی شاخ گاوی قرار گرفته است و هر گاه که گاو خسته می شود کره زمین را از یک شاخش به دیگر شاخش پرتاب می کند و این مواقع همان زمان تحویل سال است.

در گذشته هنگام تحویل سال توپی شلیک می شد، که از صدای آن همه متوجه تحویل سال نو می شدند که به رو بوسی مشغول شده و فرا رسیدن سال جدید را به یکدیگر تبریک می گفتند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آداب فرهنگی نوروز

تاریخ:یکشنبه 22 اسفند 1389-09:07 ب.ظ

سایت آپلود عکس و آپلود سنتر فایل ایران بلاگ

>>> رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه آداب فرهنگی نوروز دارای ابعاد معنوی هستند و همراه با نور الهی بیشترین بهره معنوی از عیدباستانی را برای انسان فراهم می‌کنند گفت: دعای تحویل سال نو اوج معنویت نوروز است.
 

حجت الاسلام نصیر نیک نژاد رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با جایگاه معنویت در عید باستانی نوروز گفت: نوروز پدیده فرهنگی و اجتماعی محسوب می‌شود و در پدیده‌های فرهنگی و اجتماعی بحث معنویت نهفته است.

 

وی افزود: بحث تغییر فصل یا استفاده از دعای مشهور تحویل سال اوج معنویت پیام نوروز است. اگر رویکرد فرهنگی و معنوی به نوروز داشته باشیم آثار و برکات بسیاری برای جامعه به همراه دارد

 

حجت‌الاسلام نیک نژاد اظهار داشت: انسان می‌تواند همزمان با تغییر فصل و طبیعت به تغییر درون خود کمک کند. این تغییر می‌تواند منتهی به تغییر رفتار، منش و نگاه به عالم هستی و خلقت باشد. در این صورت نوروز می‌تواند پیامهای معنوی بسیاری را در رابطه با مفاهیمی چون توحید، معاد، ولایت، رسالت، امامت و نوبت داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه از نوروز می‌توان بیشترین بهره‌برداری معنوی را کرد گفت: دعای تحویل سال مهمترین عامل افزایش معنویت است. سفارش تلاوت قرآن و سوره‌های مختلف قرآن، دعاهایی که در این رابطه وجود دارند خود مؤلفه‌های معنوی نوروز هستند. علاوه بر اینکه تغییر طبیعت ، شکوفه‌ها و جوانه‌های درختان می‌توانند روحیه امید به آینده و نشاط را در اقشار مختلف ایجاد کنند.

 

نیک نژاد همچنین گفت: ما از عید نوروز به عنوان یک عید باستانی یاد می‌کنیم اما براساس روایات عید ما مسلمانان روزی است که از خداوند نافرمانی نکنیم و در مقابل ذکر ، عبادت و بندگی خداوند مورد توجه قرار گیرد و ارتباط با خداوند استحکام پیدا کند.

 

رئیس سازمان تبلیغات استان تهران تأکید کرد: صله رحم ، نظافت و پاکیزگی ، پوشیدن لباس نو، رفع کدورتها و شکافها، صیقل دادن دل می‌توانند نمونه‌هایی از بحثهای معنوی و فرهنگی نوروز باشند که بسیار مورد سفارش قرار گرفته‌اند و بهتر است همراه این حرکتها نور الهی در دل انسان قرار گیرد تا انسان از این عید باستانی بهره معنوی ببرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo

سخنرانی های کامل انوشه

روابط دختر پسر دکتر انوشه
 
قیمت: 2500 تومان
تعداد: DVD 2
-------------

مجموعه کامل هری پاتر 1-7

خرید مجموعه کامل هری پاتر 1-7
 
قیمت: 2500 تومان
تعداد: DVD 2
-------------

خرید کارتون بره ناقلا

خرید کارتون بره ناقلا
 
قیمت: 2500 تومان
تعداد: DVD 2
-------------

آموزش ۲۰۰ نرم افزار

آموزش ۲۰۰ نرم افزار
 
قیمت: 3000 تومان
تعداد: DVD 2
-------------
هزار جایی كه قبل از مرگ باید دید
 
قیمت: 5000 تومان
تعداد: DVD 6

-------------

زنان مریخی مردان ونوسی دکتر حلت

زنان مریخی مردان ونوسی دکتر حلت
 
قیمت: 2500 تومان
تعداد: CD 2

-------------

4 کارتون دیدنی

4 کارتون دیدنی
 
قیمت: 7500 تومان
تعداد: DVD 8

-------------

سی مستند جنجالی ایران با هدیه

30 مستند جنجالی ایران با هدیه
 
قیمت: 6500 تومان
تعداد: DVD 7

-------------
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو